Acumulator LiFePo4 12V 100Ah, DT-12V100A-A01
176,00 €
Σε απόθεμα
Σε απόθεμα
-
Παραλαβή από το κατάστημα
Δωρεάν παραλαβή σήμερα
Δωρεάν
-
Παράδοση με courier
Παράδοση με GLS
3-5 ημέρες
-
Παράδοση με παλέτα
Παράδοση με DB Schenker
5-7 ημέρες
Μέθοδοι πληρωμής:
Περιγραφή
Η μπαταρία LiFePO4 12V 100Ah – DATB12100 είναι μια σύγχρονη, ασφαλής και εξαιρετικά αποτελεσματική λύση για ηλιακές εφαρμογές, συστήματα εκτός δικτύου, τροχόσπιτα, σκάφη, UPS και φορητό εξοπλισμό. Χρησιμοποιεί χημεία λιθίου-σιδήρου-φωσφορικό, γνωστή για την ανώτερη θερμική σταθερότητα, τη μεγάλη διάρκεια ζωής και την εξαιρετική ασφάλεια.
Με χωρητικότητα 1280Wh και ένα Ενσωματωμένο έξυπνο BMS, η μπαταρία προσφέρει υψηλά ρεύματα φόρτισης/εκφόρτισης, σταθερή απόδοση στο χρόνο και πλήρη προστασία των κυψελών.
Είναι ιδανική για χρήστες που επιθυμούν μια αξιόπιστη μπαταρία, χωρίς συντήρηση και με διάρκεια ζωής σημαντικά ανώτερη από τις μπαταρίες AGM ή GEL.
Κύρια πλεονεκτήματα
-
Πάνω από 6.000 κύκλοι στο 80% DoD – μεγάλη διάρκεια ζωής
-
Πολύ ασφαλής χημεία LiFePO4 – μηδενικός κίνδυνος έκρηξης, υψηλή θερμική σταθερότητα
-
Υψηλή ένταση εκφόρτισης: 120A
-
Υψηλό ρεύμα φόρτισης: 50A
-
Υψηλή απόδοση: 95% κατά τη φόρτωση και 90% κατά την εκφόρτωση
-
Μικρό βάρος: πολύ ελαφρύτερες από τις μπαταρίες μολύβδου
-
Χωρίς συντήρηση – δεν απαιτεί συμπλήρωση με νερό ή περιοδικές διαδικασίες
-
Λειτουργία σε ακραίες θερμοκρασίες: -20°C έως +65°C
-
Ιδανική για αυτόνομα ηλιακά συστήματα χάρη στη σταθερότητα και τους πολλούς κύκλους
Συνιστώμενες εφαρμογές
-
Φωτοβολταϊκά συστήματα εκτός δικτύου / υβριδικά
-
Τροχόσπιτα, αυτοκινούμενα τροχόσπιτα, κάμπινγκ
-
Σκάφη, ναυτικά συστήματα
-
UPS και εφεδρικά συστήματα για οικίες ή επιχειρήσεις
-
Συστήματα τηλεπικοινωνιών
-
Φορητός εξοπλισμός, κάμπινγκ
-
Ελαφρά ηλεκτρικά οχήματα
Τεχνικά χαρακτηριστικά – DATB12100
| Χαρακτηριστικό γνώρισμα | Αξία |
|---|---|
| Ονομαστική τάση | 12V – 12,8V |
| Ονομαστική χωρητικότητα | 100Ah |
| Συνολική ενέργεια | 1280Wh |
| Χημεία | LiFePO4 |
| Κύκλοι ζωής | 6000 κύκλοι |
| Μέγιστη ένταση φόρτισης | 50A |
| Μέγιστη ένταση εκφόρτισης | 120A |
| Τάση φόρτισης | 14,4 V ±0,2 V |
| Θερμοκρασία φόρτωσης | 0°C – 45°C |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -20 °C – 65 °C |
| Απόδοση φόρτωσης | 95% |
| Απόδοση εκφόρτωσης | 90% |
| Υλικό κυψελών | LiFePO4 |
| Βάρος | 11,8 kg |
| Διαστάσεις | 33 × 17,4 × 21,5 cm |
| Ενσωματωμένο BMS | Από το |
| Τύπος μπαταρίας | Στερεάς κατάστασης |
| Μάρκα | DATUBOSS |
| Μοντέλο | DT12-100 |
Οφέλη για τους χρήστες
-
Χαμηλή κατανάλωση και μέγιστη απόδοση στα ηλιακά συστήματα
-
Μεγαλύτερος χρόνος χρήσης σε κάθε κύκλο
-
Σταθερότητα και ασφάλεια για ευαίσθητο εξοπλισμό
-
Βιώσιμη μακροπρόθεσμη επένδυση
Προδιαγραφές
Γενικά
| Βάρος | 11,8 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 33 × 17,4 × 21,5 cm |
| Χωρητικότητα αποθήκευσης |
1.28kWh |
| Τάση μπαταρίας |
12.8V |
Κριτικές πελατών
Μόνο συνδεδεμένοι πελάτες που έχουν αγοράσει αυτό το προϊόν μπορούν να αφήσουν μία αξιολόγηση.
Σχετικά προϊόντα
Μονόφασικός μετατροπέας DEYE Hybrid 6kW SUN-6K-SG05LP1-EU-AM2-P
Σε απόθεμα
Μονόφασικός μετατροπέας DEYE Hybrid 16kW SUN-16K-SG01LP1
Διαθέσιμο σε αναδρομική παραγγελία
Μετατροπέας DEYE Hybrid 8kW Τριφασικός SUN-8K-SG04LP3-EU
Σε απόθεμα
Μετατροπέας DEYE Hybrid 10kW Τριφασικός SUN-10K-SG05LP3-EU-SM2
Σε απόθεμα
Invertor DEYE Hibrid 5kW Monofazat SUN-5K-SG05LP1-EU-AM2-P
Διαθέσιμο σε αναδρομική παραγγελία
Φωτοβολταϊκή μπαταρία LiFePo4 9,6kWh VT-48200B, V-TAC
Σε απόθεμα

Θερμοβολταϊκά
Αξιολογήσεις
Εκκαθάριση φίλτρωνΔεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.