DEYE inverters
ECT-IM3 400A/5A Current Transformer Coil, EASTRON
Available on backorder
27,30 €| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
CT Coil Current Transformer ESCT-T36 400A/5A, EASTRON
Available on backorder
31,20 €| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
Invertor DEYE Hibrid 10kW Trifazat SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2
Available on backorder
1.428,60 €| Weight | 30,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 23 × 63 cm |
| Connection |
RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
50A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
10KW |
| Max PV Power |
20000W |
| PV Max VOC |
1000VDC |
| MPPT voltage |
150-850VDC |
| Tip |
Hybrid ,Triphazat |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 30kW Three-Phase Inverter SUN-30K-SG02HP3-EU-AM3
Available on backorder
| Weight | 80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 90 × 30 cm |
| Connection |
BMS-Can ,RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
100A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
30KW |
| Max PV Power |
39000W |
| PV Max VOC |
1000VDC |
| MPPT voltage |
150-850VDC |
| Tip |
Hybrid ,Triphazat |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 3.6kW Single-Phase Inverter SUN-3.6K-SG05LP1-EU-AM2
Available on backorder
| Weight | 21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 60 × 25 cm |
| Connection |
WiFi |
| Maximum DC load current |
90A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
3.6KW |
| PV Max VOC |
500VDC |
| Max PV Power |
4680W |
| Tip |
Hybrid ,Single-phase |
| MPPT voltage |
150-425VDC |
| Brand |
Deye |
Invertor DEYE Hibrid 5kW Monofazat SUN-5K-SG05LP1-EU-AM2-P
Available on backorder
| Weight | 21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 60 × 25 cm |
| Connection |
WiFi |
| Maximum DC load current |
90A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
5KW |
| PV Max VOC |
500VDC |
| Max PV Power |
6500W |
| Tip |
Hybrid ,Single-phase |
| MPPT voltage |
150-425VDC |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 8kW Single-Phase Inverter SUN-8K-SG05LP1-EU-AM2-P
Available on backorder
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 70 × 35 cm |
| Connection |
WiFi |
| Maximum DC load current |
190A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
8KW |
| PV Max VOC |
500VDC |
| Max PV Power |
12800W |
| Tip |
Hybrid ,Single-phase |
| MPPT voltage |
150-425VDC |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 10kW Single-Phase Inverter SUN-10K-SG02LP1-EU-AM3
Available on backorder
| Weight | 36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 67 × 23 cm |
| Connection |
RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
220A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
10KW |
| Max PV Power |
15000W |
| PV Max VOC |
500VDC |
| MPPT voltage |
150-425VDC |
| Tip |
Hybrid ,Single-phase |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 12kW Single-Phase Inverter SUN-12K-SG02LP1-EU-AM3
Available on backorder
| Weight | 36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 67 × 23 cm |
| Connection |
RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
250A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
12KW |
| Max PV Power |
18000W |
| PV Max VOC |
500VDC |
| MPPT voltage |
150-425VDC |
| Tip |
Hybrid ,Single-phase |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 15kW Three-Phase Inverter SUN-15K-SG05LP3-EU-SM2
Available on backorder
| Weight | 51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45,6 × 75 × 26,8 cm |
| Connection |
RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
280A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
15KW |
| Max PV Power |
22500W |
| PV Max VOC |
800VDC |
| MPPT voltage |
160-650VDC |
| Tip |
Hybrid ,Triphazat |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 16kW Single-Phase Inverter SUN-16K-SG01LP1
Available on backorder
| Weight | 52 kg |
|---|---|
| Dimensions | 47 × 76 × 28 cm |
| Connection |
BMS-Can ,RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
290A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
16KW |
| Max PV Power |
20800W |
| PV Max VOC |
500VDC |
| MPPT voltage |
150-425VDC |
| Tip |
Hybrid ,Single-phase |
| Brand |
Deye |
DEYE Hybrid 80kW Inverter, Three-Phase, SUN-80K-SG02HP3-EU HV
Available on backorder
| Weight | 97.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60,6 × 72,7 × 31,4 cm |
| Connection |
BMS-Can ,RS232 ,WiFi |
| Maximum DC load current |
160A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
80KW |
| Max PV Power |
160000W |
| PV Max VOC |
1100VDC |
| MPPT voltage |
150-850VDC |
| Tip |
Hybrid ,Triphazat |
| Brand |
Deye |
Inverter DEYE 50kW + Storage 61.44kWh HV Oliter, V-TAC
Available on backorder
21.240,20 €| Weight | 633 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 58,4 × 216,2 cm |
| Connection |
BMS-Can |
| Maximum DC load current |
100A |
| Parallel function |
From |
| Network injection |
From |
| Power |
50KW |
| Max PV Power |
65000W |
| PV Max VOC |
1000VDC |
| MPPT voltage |
150-850VDC |
| Tip |
Hybrid ,Triphazat |
| Battery voltage |
556.8-681.6V |
| Accumulators accepted |
Gel ,Litigation ,Lead-Acid |
| Brand |
Deye |
Inverter DEYE Ongrid 100kW Prosumator SUN-100K-G03
Available on backorder
| Weight | 81 kg |
|---|---|
| Dimensions | 83 × 52 × 32 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Power |
100KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 50kW Prosumator SUN-50K-G03
Available on backorder
2.123,50 €| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 53 × 30 cm |
| Brand |
Deye |
| Network injection |
From |
| Power |
50KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 15kW Prosumator SUN-15K-G03
Available on backorder
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 47 × 20 cm |
| Brand |
Deye |
| Network injection |
From |
| Power |
15KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 20kW Prosumator SUN-20K-G04
Available on backorder
| Weight | 23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 58 × 22 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Power |
20KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 30kW Prosumator SUN-30K-G04
Available on backorder
| Weight | 23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 58 × 22 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Power |
30KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 3kW Prosumator SUN-3K-G04P1-EU-AM1
Available on backorder
| Weight | 5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 31 × 18,4 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Tip |
Single-phase ,Ongrid |
| Power |
3KW |
Inverter DEYE Ongrid 5kW Prosumator SUN-5K-G
Available on backorder
545,10 €| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 33 × 19 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Tip |
Single-phase ,Ongrid |
| Power |
5KW |
Inverter DEYE Ongrid 5kW Prosumator SUN-5K-G06P3
Available on backorder
671,20 €| Weight | 11 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 47 × 18 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
| Power |
5KW |
Inverter DEYE Ongrid 70kW Prosumator SUN-70K-G
Available on backorder
3.442,50 €| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 58 × 30 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Power |
70KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 80kW Prosumator SUN-80K-G
Available on backorder
3.850,40 €| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 58 × 30 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Power |
80KW |
| Tip |
Ongrid ,Triphazat |
Inverter DEYE Ongrid 8kW Prosumator SUN-8K-G
Available on backorder
| Weight | 15,3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 41 × 20 cm |
| Brand |
Deye |
| Capacity | |
| Network injection |
From |
| Tip |
Single-phase ,Ongrid |
| Power |
8KW |
Thermovoltaics