Stoc status
Brand
Storage capacity
- 1.28kWh (6)
- 10.24kWh (6)
- 10.64 kWh (1)
- 100kWh (1)
- 105hWh (1)
- 12.5kWh (1)
- 14.33kWh (2)
- 15kWh (1)
- 16.07 kWh (2)
- 161.28 kWh (1)
- 16kWh (1)
- 2.04kWh (1)
- 2.56kWh (6)
- 20.48kWh (1)
- 20kWh (1)
- 233kWh (1)
- 25.6kWh (2)
- 261kWh (1)
- 3.84kWh (1)
- 30.72kWh (1)
- 35.84kWh (1)
- 40.96kWh (2)
- 5.12kWh (19)
- 5.1 kWh (1)
- 6.14kWh (1)
- 61.44kWh (2)
- 640Wh (1)
- 81.92 kWh (1)
- 9.6kWh (2)
Parallel function
- From (5)
Solar Batteries
- You cannot add that amount to the cart — we have 1 in stock and you already have 1 in your cart. View cart
LiFePO4 Photovoltaic Battery, 10.24kWh, VT-10242W, IP65, -20°C
In stock
| Weight | 98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52 × 33,5 × 89 cm |
| Battery voltage |
51.2V |
| Storage capacity |
10.24kWh |
| Brand |
V-TAC |
Acumulator Fotovoltaic LiFePO4, 10.24kWh, VT-12040-1, IP65, V-TAC
In stock
1.460,90 €| Weight | 98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45 × 26,6 × 80 cm |
| Battery voltage |
51.2V |
| Storage capacity |
10.24kWh |
| Brand |
V-TAC |
Acumulator fotovoltaice LiFePo4 9.6kWh VT-91600, V-TAC
Available on backorder
1.262,30 €| Weight | 81 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50,5 × 22,8 × 49 cm |
| Battery voltage |
48V |
| Storage capacity |
9.6kWh |
| Brand |
V-TAC |
LiFePo4 Photovoltaic Battery, 16.07kWh, VT-16076B, V-TAC
In stock
| Weight | 130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 87 × 24 cm |
| Battery voltage |
51.2V |
| Storage capacity |
16.07 kWh |
| Brand |
V-TAC |
LiFePo4 Photovoltaic Battery, 16.07kWh, VT-16076W, V-TAC
In stock
| Weight | 130 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 87 × 24 cm |
| Battery voltage |
51.2V |
| Storage capacity |
16.07 kWh |
| Brand |
V-TAC |
Acumulator Fotovoltaice LiFePo4, 5.12kWh, VT-51200B, V-TAC
Available on backorder
821,80 €| Weight | 98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 16,3 × 71 cm |
| Battery voltage |
51.2V |
| Storage capacity |
5.12kWh |
| Brand |
V-TAC |
Acumulator Fotovoltaice LiFePo4, 5.12kWh, VT-51200W, V-TAC
Available on backorder
821,80 €| Weight | 98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 16,3 × 71 cm |
| Battery voltage |
51.2V |
| Storage capacity |
5.12kWh |
| Brand |
V-TAC |
LiFePo4 12.8V 100Ah GETI battery
Out of stock
260,00 €| Weight | 10,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 17,3 × 21,5 cm |
| Storage capacity |
1.28kWh |
| Battery voltage |
12.8V |
| Brand |
Geti |
LiFePo4 12.8V 200Ah GETI battery
In stock
554,12 €| Weight | 21 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52,5 × 24 × 22 cm |
| Storage capacity |
2.56kWh |
| Battery voltage |
12.8V |
| Brand |
Geti |
Acumulator LiFePo4 12V 100Ah, DT-12V100A-A01
In stock
176,00 €| Weight | 11,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 17,4 × 21,5 cm |
| Storage capacity |
1.28kWh |
| Battery voltage |
12.8V |
LiFePo4 12V 200Ah battery, DT-12V200A-A01
In stock
352,10 €| Weight | 17 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50,5 × 24,5 × 24 cm |
| Storage capacity |
1.28kWh |
| Battery voltage |
12.8V |
LiFePo4 12V 300Ah battery, DT-12V300A-A01
In stock
391,20 €| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52,6 × 23,5 × 22 cm |
| Storage capacity |
1.28kWh |
| Battery voltage |
12.8V |
LiFePo4 24V 100Ah battery, DT-24V100A-A01
In stock
352,10 €| Weight | 11,8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 38,4 × 19,4 × 25,5 cm |
| Storage capacity |
1.28kWh |
| Battery voltage |
24V |
LiFePo4 25.6V 100Ah GETI battery
In stock
546,10 €| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 52,5 × 24 × 22 cm |
| Storage capacity |
2.56kWh |
| Battery voltage |
25.6V |
| Brand |
Geti |
Deye 5.12kWh BOS-G Pro LiFePo4 Battery, Deye
Available on backorder
| Weight | 44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 57 × 13 cm |
| Storage capacity |
5.12kWh |
| Battery voltage |
51.2V |
| Brand |
Deye |
Acumulator LiFePo4 Deye 5.12kWh SE-F5 Pro-C
In stock
918,80 €| Weight | 44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40,4 × 54,7 × 12,1 cm |
| Storage capacity |
5.12kWh |
| Battery voltage |
51.2V |
| Brand |
Deye |
Deye 7.68kWh BOS-A LiFePo4 battery, V-TAC
Available on backorder
1.317,10 €| Weight | 66 kg |
|---|---|
| Dimensions | 63,2 × 57,6 × 13,5 cm |
| Storage capacity |
5.12kWh |
| Battery voltage |
51.2V |
| Brand |
Deye |
LiFePo4 battery, FLA48314-EU, 16kWh, Felicity Solar
Available on backorder
1.947,00 €| Weight | 143,5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 55,5 × 45 cm |
| Storage capacity |
16kWh |
| Battery voltage |
51.2V |
| Capacity |
100Ah |
| Brand |
Felicity Solar |
Battery parallelization cables 20mm², 30cm, set
In stock
13,80 €| Weight | 1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 10 × 5 cm |
| Brand |
Geti |
High Voltage battery/inverter connector, MC4 type, M, 4-6 mm²
In stock
9,80 €| Weight | 0,05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 5 cm |
| Type Current |
Direct current |
High Voltage battery/inverter connector, MC4 type, Male, 4-6 mm²
In stock
9,80 €| Weight | 0,05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 30 × 5 cm |
| Type Current |
Direct current |
Kit of 8 R-Bracket Supports for Pytes E-BOX-48100R Battery
In stock
508,70 €| Weight | 7,7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53,5 × 72,5 × 13,5 cm |
| Brand |
Pytes |
Kit Acumulatori High Voltage 161.28kWh BOS-A, DEYE
Available on backorder
| Weight | 1586 kg |
|---|---|
| Dimensions | 61 × 61 × 190 cm |
| Connection |
BMS-Can ,RS485 |
| Parallel function |
From |
| Battery voltage |
806.4V |
| Accumulators accepted |
Gel ,Litigation ,Lead-Acid |
| Brand |
Deye |
| Storage capacity |
161.28 kWh |
High Voltage Battery Kit 81.92kWh BOS-G Pro, DEYE
Available on backorder
15.636,10 €| Weight | 837 kg |
|---|---|
| Dimensions | 106 × 60,2 × 162,9 cm |
| Connection |
BMS-Can ,RS485 |
| Parallel function |
From |
| Battery voltage |
819.2V |
| Accumulators accepted |
Gel ,Litigation ,Lead-Acid |
| Brand |
Deye |
| Storage capacity |
81.92 kWh |
Thermovoltaics