10×38, 2p, 20A, Schrack modular photovoltaic fuse isolator
SKU:
IS506122-A
7,80 €
Out of stock
Out of stock
Modular separator for DC fuses used in photovoltaic systems.
15
People watching this product now!
-
Pick up from the Shop
Free pick up today
Free
-
Courier delivery
Delivery with GLS
3-5 days
-
Delivery by pallet
Delivery with DB Schenker
5-7 days
Payment Methods:
Description
| Net width | 35,00mm |
|---|---|
| Height | 83,30mm |
| Net depth | 77,00mm |
| Net mass | 0.14kg. |
| dissipation | 1,80W |
| Minimum ambient temperature | -25°C |
| Maximum ambient temperature | 60°C |
| Version | horizontal fuse separator |
| Poli | 2 |
| Fusible size | 10×38 Photovoltaic |
| Rated current | 32A |
| Trigger feature | gPV |
| Features | photovoltaic |
| Series | ARROW |
| Available packages | 1 pc, 6 pcs. |
Specification
General
| Weight | 0,2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3,5 × 8,4 × 7,7 cm |
| Type Current |
Direct current |
| Capacity |
Customer Reviews
Related Products
DEYE Hybrid 6kW Single-Phase Inverter SUN-6K-SG05LP1-EU-AM2-P
Rated 5.00 out of 5
In stock
DEYE Hybrid 16kW Single-Phase Inverter SUN-16K-SG01LP1
Rated 5.00 out of 5
Available on backorder
DEYE Hybrid 8kW Three-Phase Inverter SUN-8K-SG04LP3-EU
Rated 5.00 out of 5
In stock
DEYE Hybrid 12kW Three-Phase Inverter SUN-12K-SG04LP3-EU
Rated 5.00 out of 5
Available on backorder
DEYE Hybrid 10kW Three-Phase Inverter SUN-10K-SG05LP3-EU-SM2
Rated 5.00 out of 5
In stock
Invertor DEYE Hibrid 5kW Monofazat SUN-5K-SG05LP1-EU-AM2-P
Rated 5.00 out of 5
Available on backorder

Thermovoltaics