Invertor DEYE Hibrid 10kW Trifazat SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2
1.428,60 €
Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας
Διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας
✅ Έγχυση στο εθνικό δίκτυο (EN50549-1)
✅Putere nominală: 10kW
✅Tip: hibrid trifazat
✅Tensiune PV maximă: 1000V
✅Interval MPPT: 150 – 850V
✅Funcționare: on-grid / off-grid / backup
✅Grad protecție: IP65
✅Temperatură operare: -40°C până la +60°C
✅ Functioneaza cu sau fara acumulatori High Voltage
✅ 10 χρόνια εγγύηση
Λήψη φύλλου δεδομένων
Λήψη εγχειριδίου χρήσης EL
Λήψη πιστοποιητικού συμμόρφωσης
Ο αντιστροφέας είναι κατάλληλος για οικιακή χρήση, μεγιστοποιώντας το ποσοστό αυτοκατανάλωσης της ηλιακής ενέργειας και αυξάνοντας την ενεργειακή αντίσταση. Κατά τη διάρκεια της ημέρας, το φωτοβολταϊκό σύστημα παράγει ηλεκτρική ενέργεια η οποία θα τροφοδοτήσει αρχικά τα φορτία. Η πλεονάζουσα ενέργεια θα φορτίσει στη συνέχεια τη μπαταρία ή θα παραδοθεί στο δίκτυο. Ο αντιστροφέας πληροί το πρότυπο EN50549-1, πράγμα που σημαίνει ότι μπορεί να χρησιμοποιηθεί με επιτυχία για να γίνει επαγγελματίας καταναλωτής. Η μπαταρία μπορεί επίσης να φορτιστεί από τη γεννήτρια ντίζελ για να εξασφαλιστεί η αδιάλειπτη παροχή ρεύματος σε περίπτωση διακοπής του δικτύου. Είναι εξοπλισμένο με θύρα RS485/CAN για την επικοινωνία της μπαταρίας.
-
Παραλαβή από το κατάστημα
Δωρεάν παραλαβή σήμερα
Δωρεάν
-
Παράδοση με courier
Παράδοση με GLS
3-5 ημέρες
-
Παράδοση με παλέτα
Παράδοση με DB Schenker
5-7 ημέρες
Μέθοδοι πληρωμής:
Περιγραφή
Invertorul fotovoltaic V-TAC 10kW High Voltage (SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2) este o soluție performantă pentru sisteme fotovoltaice hibride trifazate, destinat aplicațiilor rezidențiale și comerciale care necesită eficiență ridicată și flexibilitate în exploatare.
Acest invertor permite utilizarea simultană a energiei din panouri, baterii și rețea, fiind compatibil atât cu sisteme on-grid, cât și off-grid, asigurând continuitatea alimentării chiar și în cazul întreruperilor de curent.
Cu o putere nominală de 10kW și suport pentru sisteme high voltage (HV), oferă randamente superioare și pierderi reduse comparativ cu soluțiile low voltage. De asemenea, poate gestiona până la 13kW input din panouri fotovoltaice, ceea ce îl face ideal pentru sisteme optimizate.
✔ Funcționare hibridă (rețea + baterie + panouri)
✔ Compatibil cu baterii high voltage
✔ Ideal pentru prosumatori și aplicații comerciale
✔ Eficiență ridicată (~97%)
Avantaje & beneficii
✔ Independență energetică (funcționează și fără rețea)
✔ Randament ridicat și pierderi reduse
✔ Ideal pentru sisteme high voltage (mai eficiente)
✔ Backup instant în caz de pană de curent
✔ Compatibil cu sisteme de stocare mari (HV)
| Γενικές πληροφορίες | |
| Μάρκα | V-TAC / Deye |
| Μοντέλο | SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Συμβουλή | Invertor hibrid trifazat |
| Ηλεκτρικά δεδομένα | |
| Ονομαστική ισχύς | 10kW |
| Putere maximă PV | 13kW |
| Putere peak (off-grid) | 150% pentru 10 sec |
| Voltaj | |
| Tensiune maximă PV | 1000V |
| Interval MPPT | 150 – 850V |
| Tensiune nominală PV | 600V |
| Tensiune start | 180V |
| Δυνατότητες | |
| Funcționare | On-grid / Off-grid / Backup |
| Αριθμός MPPT | 2 |
| Grad protecție | IP65 |
| Θερμοκρασία λειτουργίας | -40°C ~ +60°C |
| Detalii fizice | |
| Διαστάσεις | 408 x 638 x 237 mm |
| Βάρος | 30.5 kg |
| Altele | |
| Κωδικός προϊόντος | SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Εγγύηση | 10 χρόνια |
Προδιαγραφές
Γενικά
| Βάρος | 30,5 κ. |
|---|---|
| Διαστάσεις | 40 × 23 × 63 cm |
| Σύνδεση |
RS232 ,WiFi |
| Μέγιστο ρεύμα φορτίου DC |
50A |
| Παράλληλη λειτουργία |
Από το |
| Έγχυση δικτύου |
Από το |
| Ισχύς |
10KW |
| Μέγιστη φωτοβολταϊκή ισχύς |
20000W |
| PV Max VOC |
1000VDC |
| Τάση MPPT |
150-850VDC |
| Συμβουλή |
Υβριδικό ,Triphazat |
| Μάρκα |
Deye |
Κριτικές πελατών
Μόνο συνδεδεμένοι πελάτες που έχουν αγοράσει αυτό το προϊόν μπορούν να αφήσουν μία αξιολόγηση.
Σχετικά προϊόντα
Μονόφασικός μετατροπέας DEYE Hybrid 6kW SUN-6K-SG05LP1-EU-AM2-P
Σε απόθεμα
Μονόφασικός μετατροπέας DEYE Hybrid 16kW SUN-16K-SG01LP1
Διαθέσιμο σε αναδρομική παραγγελία
Μετατροπέας DEYE Hybrid 8kW Τριφασικός SUN-8K-SG04LP3-EU
Σε απόθεμα
Μετατροπέας DEYE Hybrid 10kW Τριφασικός SUN-10K-SG05LP3-EU-SM2
Σε απόθεμα
Invertor DEYE Hibrid 5kW Monofazat SUN-5K-SG05LP1-EU-AM2-P
Διαθέσιμο σε αναδρομική παραγγελία
Φωτοβολταϊκή μπαταρία LiFePo4 9,6kWh VT-48200B, V-TAC
Σε απόθεμα

Θερμοβολταϊκά
Αξιολογήσεις
Εκκαθάριση φίλτρωνΔεν υπάρχει καμία αξιολόγηση ακόμη.