Invertor DEYE Hibrid 10kW Trifazat SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2
1.428,60 €
Tilgængelig på restordre
Tilgængelig på restordre
✅ Indsprøjtning i det nationale net (EN50549-1)
✅Putere nominală: 10 kW
✅Tip: hibrid trifazat
✅Tensiune PV maximă: 1000V
✅Interval MPPT: 150 – 850V
✅Funcționare: on-grid / off-grid / backup
✅Grad protecție: IP65
✅Temperatură operare: -40°C până la +60°C
✅ Functioneaza cu sau fara acumulatori High Voltage
✅ 10 års garanti
Download datablad
Download brugervejledning DA
Download overensstemmelsescertifikat
Inverteren er velegnet til privat brug, maksimerer selvforbruget af solenergi og øger energiimpedansen. I løbet af dagen genererer solcelleanlægget elektricitet, som i første omgang leveres til forbrugerne. Overskydende energi vil derefter oplade batteriet eller blive leveret til nettet. Inverteren opfylder standarden EN50549-1hvilket betyder, at den med fordel kan bruges til at blive prosumer. Batteriet kan også oplades af dieselgeneratoren for at sikre uafbrudt strømforsyning i tilfælde af strømsvigt. Den er udstyret med RS485/CAN-port til batterikommunikation.
-
Afhentning i butikken
Gratis afhentning i dag
Gratis
-
Levering med kurer
Levering med GLS
3-5 dage
-
Levering på palle
Levering med DB Schenker
5-7 dage
Betalingsmetoder:
Beskrivelse
Invertorul fotovoltaic V-TAC 10kW High Voltage (SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2) este o soluție performantă pentru sisteme fotovoltaice hibride trifazate, destinat aplicațiilor rezidențiale și comerciale care necesită eficiență ridicată și flexibilitate în exploatare.
Acest invertor permite utilizarea simultană a energiei din panouri, baterii și rețea, fiind compatibil atât cu sisteme on-grid, såvel som off-grid, asigurând continuitatea alimentării chiar și în cazul întreruperilor de curent.
Cu o putere nominală de 10 kW și suport pentru sisteme high voltage (HV), oferă randamente superioare și pierderi reduse comparativ cu soluțiile low voltage. De asemenea, poate gestiona până la 13kW input din panouri fotovoltaice, ceea ce îl face ideal pentru sisteme optimizate.
✔ Funcționare hibridă (rețea + baterie + panouri)
✔ Compatibil cu baterii high voltage
✔ Ideal pentru prosumatori și aplicații comerciale
✔ Eficiență ridicată (~97%)
Avantaje & beneficii
✔ Independență energetică (funcționează și fără rețea)
✔ Randament ridicat și pierderi reduse
✔ Ideal pentru sisteme high voltage (mai eficiente)
✔ Backup instant în caz de pană de curent
✔ Compatibil cu sisteme de stocare mari (HV)
| Generel information | |
| Brand | V-TAC / Deye |
| Model | SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Tip | Invertor hibrid trifazat |
| Elektriske data | |
| Effektvurdering | 10 kW |
| Putere maximă PV | 13kW |
| Putere peak (off-grid) | 150% pentru 10 sec |
| Voltaj | |
| Tensiune maximă PV | 1000V |
| Interval MPPT | 150 – 850V |
| Tensiune nominală PV | 600V |
| Tensiune start | 180V |
| Kapaciteter | |
| Funcționare | On-grid / Off-grid / Backup |
| MPPT-nummer | 2 |
| Grad protecție | IP65 |
| Driftstemperatur | -40°C ~ +60°C |
| Detalii fizice | |
| Dimensioner | 408 x 638 x 237 mm |
| Vægt | 30.5 kg |
| Altele | |
| Produktkode | SUN-10K-SG01HP3-EU-AM2 |
| Garanti | 10 år |
Specifikation
Generelt
| Vægt | 30,5 kg |
|---|---|
| Størrelse | 40 × 23 × 63 cm |
| Forbindelse |
RS232 ,WiFi |
| Maksimal DC-belastningsstrøm |
50A |
| Parallel funktion |
Fra |
| Netværksinjektion |
Fra |
| Kraft |
10KW |
| Maks. solcelleeffekt |
20000W |
| PV Max VOC |
1000VDC |
| MPPT-spænding |
150-850VDC |
| Tip |
Hybrid ,Triphazat |
| Brand |
Deye |
Kundeanmeldelser
Kun kunder, der er logget ind og har købt denne vare, kan skrive en anmeldelse.
Relaterede produkter
DEYE Hybrid 6kW enfaset inverter SUN-6K-SG05LP1-EU-AM2-P
På lager
DEYE Hybrid 16kW enfaset inverter SUN-16K-SG01LP1
Tilgængelig i restordre
DEYE Hybrid 8kW trefaset inverter SUN-8K-SG04LP3-EU
På lager
DEYE Hybrid 10 kW trefaset inverter SUN-10K-SG05LP3-EU-SM2
På lager
Invertor DEYE Hibrid 5kW Monofazat SUN-5K-SG05LP1-EU-AM2-P
Tilgængelig i restordre
LiFePo4 9,6 kWh VT-48200B, V-TAC fotovoltaisk akkumulator
På lager

Solceller
Anmeldelser
Ryd filtreDer er endnu ikke nogle anmeldelser.